iiyama Monitor G-Master GCB4580DQSN-B1
Picture 1 of 9 

Picture 2 of 9 

Picture 3 of 9 

Picture 4 of 9 

Picture 5 of 9 

Picture 6 of 9 

Picture 7 of 9 

Picture 8 of 9 

Picture 9 of 9 

Fast, high-contrast IPS panel with 3000:1 native and up to 80M:1 dynamic contrast, (DisplayHDR 400); Anti-glare 44.5" "Curved" display (R1500) with a resolution of 5120 x 1440 pixels (DQHD); Connections: 2x HDMI 2.1, 2x DisplayPort 1.4, USB Type-A hub (3x USB 3.0), USB-C dock (Power delivery 90W, LAN, USB 3.0), 1x RJ45 (LAN), headphone jack; Integrated speaker (2 x 3W), KVM switch, Kensington lock, "Adaptive Sync" support, "Low Blue Light" and "Flicker-Free LED" technology; Ergonomics: Tilt angle (20° up and 2° down), height adjustment VESA mount (200 x 100); Ultra-fast 0.8 ms response time (MPRT), up to 165 Hz refresh rate and 450cd/m² brightness
Basic specifications
| Article number | 873720 |
|---|---|
| EAN | 4948570122264 |
| Alternative item number | 1677863 |
| Brand | iiyama |
Dimensions
| Height | 31.9cm |
|---|---|
| Width | 109cm |
| Weight | 11200g |
Additional specifications
| EPREL-Nummer | 2281767 |
|---|---|
| Energieeffizienzklasse | F |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 26W |
| HDMI Schnittstellen | 1x HDMI 1.4 |
| Anwendungsbereich | Gaming |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Maus Features | Daumentaste, Scrollrad |
| Gewicht | 89g |
| Höhe | 360.9mm |
| HDMI Standard | Keine Angabe |