HP Monitor Omen Transcend 32 9R181E9
Picture 1 of 14 

Picture 2 of 14 

Picture 3 of 14 

Picture 4 of 14 

Picture 5 of 14 

Picture 6 of 14 

Picture 7 of 14 

Picture 8 of 14 

Picture 9 of 14 

Picture 10 of 14 

Picture 11 of 14 

Picture 12 of 14 

Picture 13 of 14 

Picture 14 of 14 

Anti-glare 31.5" display with a resolution of 3840 x 2160 pixels (Ultra HD 4K); Fast QD-OLED panel with 0.03 ms response time, 240 Hz refresh rate, "Freesync Premium Pro" and "G-SYNC" compatible; Up to 250 cd/m² brightness, 1,500,000:1 contrast; Connections: 2x HDMI 2.1, 1x DisplayPort 2.1, 1x 3.5 mm headset jack and; Integrated speakers (4 x 3 W), USB-C hub (2 USB Type-C, 1x USB Type-C with up to 140 W power delivery via USB, Alt Mode DisplayPort 1.4, 3 USB with charging function with 7.5 W); Ergonomics: tilt, swivel, height adjustment, VESA (100 x 100)
Basic specifications
| Article number | 874124 |
|---|---|
| EAN | 197961928099 |
| Alternative item number | 1812374 |
| Brand | HP Inc. |
Dimensions
| Height | 42.39cm |
|---|---|
| Width | 71.91cm |
| Weight | 8800g |
Additional specifications
| Kontrastverhältnis Dynamisch | 80000000: 1 |
|---|---|
| Steckerbeschichtung | Gold |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 27" |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| Display Port Standard | Keine Angabe |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Höhe | 354.71mm |
| HDMI Standard | 1.4 |
| Schriftfarbe | Schwarz |
| Breite | 718mm |
| Blickwinkel horizontal max. | 176° |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Frequenzband | 2.4GHz |
| Reaktionszeit Nativ | 5ms |
| Höhe inkl. Standfuss | 242.5mm |
| Hintergrundbeleuchtung | LED |
| Kontrastverhältnis Nativ | 3000: 1 |
| Core | 25.4 mm |
| Batterietyp Tastatur | LR03 / AAA / Micro |
| Materialeigenschaften | Stark haftend |
| Farbraum | sRGB |
| Gaming-Funktionen | Nicht vorhanden |
| Batterietyp Maus | LR6 / AA / Mignon |
| Leistungsaufnahme Standby | 0.5W |
| Videoanschluss Seite A | HDMI |
| Kabeltyp | Anschlusskabel |
| Webcam | Nein |
| Blickwinkel vertikal max. | 176° |
| Bildschirmoberfläche | Matt |
| Gewicht | 4.36, 6.01kg |
| Farbe | Grau |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 30W |
| Maus-Typ | Business |
| VESA Norm | 100x100 mm |
| Max. Auflösung | 3840 x 2160 (Ultra HD 4K) |
| Maus Features | Scrollrad, Umschaltbare DPI-Auflösung |
| Bildschirmhelligkeit | 400cd/m² |
| VGA Anschlüsse | 1 |