HP Monitor 732pk
Picture 1 of 7 

Picture 2 of 7 

Picture 3 of 7 

Picture 4 of 7 

Picture 5 of 7 

Picture 6 of 7 

Picture 7 of 7 

Connections: 1x HDMI, 2x DisplayPort (including 1x Out), 1x Thunderbolt 4, Picture-in-Picture/Picture-by-Picture mode, RJ-45; Anti-glare 31.5" display with a resolution of 3840 x 2160 pixels (16:9); IPS panel (IPS-Black) with 100% sRGB, 98% DCI-P3 color space, 5 ms response time, 60 Hz refresh rate, and 400 cd/m²; USB hub: 5 downstream (5 x USB 3.0 (including 1 x Type-C)) and 2 upstream (1 x Thunderbolt 4 (up to 100 W power, DisplayPort 1.4), 1x USB Type-B); Daisy-chain function, KVM switch; Ergonomics: height adjustment, swivel, tilt, VESA, HP Eye Ease
Basic specifications
| Article number | 874697 |
|---|---|
| EAN | 197498471471 |
| Alternative item number | 1697140 |
| Brand | HP Inc. |
Dimensions
| Height | 41.59cm |
|---|---|
| Width | 71.35cm |
| Weight | 8770g |
Additional specifications
| Energieeffizienzklasse | G |
|---|---|
| Video-Anschlüsse | HDMI, DisplayPort, Thunderbolt 4 |
| Anwendungsbereich | Business |
| Auflösung | 3840 x 2160 (Ultra HD 4K) |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 31.5" |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Bildschirmoberfläche | Entspiegelt |
| Bildwiederholfrequenz | 60Hz |
| Curved | Nein |
| EPREL-Nummer | 1849356 |
| Ergonomie | Neigbar, Schwenkbar, Höhenverstellbar, Pivot-Funktion |
| Detailfarbe | Silber |
| Farbraum | sRGB, DCI-P3 |
| Gaming-Funktionen | Nicht vorhanden |
| Farbe | Silber |
| Lautsprecher vorhanden | Nein |
| Paneltyp | IPS |
| Touchscreen | Nein |
| USB-Hub | Ja |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Webcam | Nein |
| Breite | 713.5mm |
| Tiefe | 47mm |
| Gewicht | 8.77kg |
| Höhe | 415.9mm |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 48W |
| Leistungsaufnahme Standby | 0.5W |
| Schnittstellen | RJ-45 (1000Mbps) |
| VESA Norm | 100x100 mm |
| DisplayPort Anschlüsse | 2 |
| Bildschirmhelligkeit | 400cd/m² |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| Kontrastverhältnis Nativ | 2000: 1 |
| Kontrastverhältnis Dynamisch | 10000000: 1 |
| Pixelabstand | 0.18mm |
| Reaktionszeit Nativ | 5ms |
| USB Type-C Anschlüsse | 1 |
| Daisy Chain | Ja |
| HDMI Schnittstellen | 1x HDMI |
| USB 3.0 Anschlüsse | 5 |
| Herstellertechnologien Monitore | HP Eye Ease |
| KVM-Switch | Ja |