HP Monitor 727pq
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Anti-glare 27" display with a resolution of 2560 x 1440 pixels (16:9); IPS panel (IPS-Black) with 100% sRGB, 98% DCI-P3 color space, 5 ms response time, 120 Hz refresh rate, and 400 cd/m²; USB hub: (3 x USB 3.1 (1x with charging function with 7.5 W), 2x USB Type-C, one with up to 15 W power); Connections: 1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4; Daisy-chain function, AMD FreeSync Premium, flicker-free; Ergonomics: height adjustment, swivel, tilt, VESA, HP Eye Ease
Basic specifications
| Article number | 874759 |
|---|---|
| EAN | 198415142665 |
| Alternative item number | 1812048 |
| Brand | HP Inc. |
Dimensions
| Height | 35.4cm |
|---|---|
| Width | 61.34cm |
| Weight | 6200g |
Additional specifications
| Energieeffizienzklasse | F |
|---|---|
| Video-Anschlüsse | HDMI, DisplayPort |
| Anwendungsbereich | Business, Gaming |
| Auflösung | 2560 x 1440 (WQHD) |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 27" |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Bildschirmoberfläche | Entspiegelt |
| Bildwiederholfrequenz | 120Hz |
| Curved | Nein |
| EPREL-Nummer | 1881929 |
| Ergonomie | Neigbar, Schwenkbar, Höhenverstellbar |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Farbraum | sRGB, DCI-P3 |
| Gaming-Funktionen | FreeSync Premium |
| Farbe | Schwarz |
| Lautsprecher vorhanden | Nein |
| Paneltyp | IPS |
| Touchscreen | Nein |
| USB-Hub | Ja |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Webcam | Nein |
| Breite | 613.4mm |
| Tiefe | 74.5mm |
| Gewicht | 6.2kg |
| Höhe | 354mm |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 91W |
| Leistungsaufnahme Standby | 0.5W |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| Bildschirmhelligkeit | 400cd/m² |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| Höhe inkl. Standfuss | 540.5mm |
| Kontrastverhältnis Nativ | 2000: 1 |
| Pixelabstand | 0.23mm |
| Reaktionszeit Nativ | 5ms |
| Tiefe inkl. Standfuss | 225.2mm |
| Daisy Chain | Ja |
| HDMI Schnittstellen | 1x HDMI 2.0 |