HP Monitor 549pm B7GV8AA
Picture 1 of 8 

Picture 2 of 8 

Picture 3 of 8 

Picture 4 of 8 

Picture 5 of 8 

Picture 6 of 8 

Picture 7 of 8 

Picture 8 of 8 

Anti-glare 49" display with a resolution of 5120 x 1440 pixels (32:9); 1x HDMI, 1x DisplayPort, 2x USB-C (data, video signal, power up to 140 W), integrated KVM switch; DQHD VA panel with 99% sRGB color space, 5 ms response time, 165 Hz refresh rate, and 400 cd/m²; Ergonomics: height adjustment, swivel, tilt, VESA, HP Eye Ease; USB hub (1x Upstream USB 3.1 Type-C, 3x Downstream USB 3.1 Type-A and 2x Downstream USB 3.1 Type-C); "Curved" design for optimal visibility to the edge
Basic specifications
| Article number | 874578 |
|---|---|
| EAN | 198990299587 |
| Alternative item number | 2008013 |
| Brand | HP Inc. |
Additional specifications
| Bedienungsseite | Universal |
|---|---|
| USB-Hub | Ja |
| Display Port Standard | 2.0 |
| Videoanschluss Seite A | DisplayPort |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| Gewicht | 5.97, 8.5kg |
| Höhe | 37.8, 38.8mm |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Breite | 175, 460mm |
| EPREL-Nummer | 834440 |
| Farbe | Schwarz |
| Video-Anschlüsse | HDMI, USB Typ-C |
| Ergonomie | Höhenverstellbar, Neigbar, Pivot-Funktion |
| Sensoren | Helligkeit |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Max. Auflösung | 4096 x 2160 (4K) |
| Maus Features | Scrollrad |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Höhe inkl. Standfuss | 617.7mm |
| Kontrastverhältnis Nativ | 1000: 1 |