EIZO Monitor FlexScan EV3240X Swiss Edition White
Picture 1 of 8 

Picture 2 of 8 

Picture 3 of 8 

Picture 4 of 8 

Picture 5 of 8 

Picture 6 of 8 

Picture 7 of 8 

Picture 8 of 8 

Connections: 2x HDMI, 1x Display Port, 1x USB Type-C (data, video, and power up to 94 W), 1x headphone jack; "Auto EcoView" sensor, "FlickerFree" and "Low Blue Light" technology to protect the eyes; Ergonomics: adjustable tilt angle, height-adjustable, swivel, pivot, VESA mounting interface; IPS panel: high color fidelity (1.06 billion colors, sRGB 100%), wide viewing angle, 5 ms response time, and 350cd/m² brightness; Integrated speaker, USB Hub 3x USB Type-A downstream, 1x USB Type-C (DisplayPort, power up to 15 W), 1 x Type-B upstream, KVM switch, RJ-45; 31.5" display with a resolution of 3840 x 2160 pixels (Ultra HD 4K)
Basic specifications
| Article number | 873782 |
|---|---|
| EAN | 4995047065272 |
| Alternative item number | 1601761 |
| Brand | EIZO |
Dimensions
| Height | 41.5cm |
|---|---|
| Width | 71.2cm |
Additional specifications
| Touchscreen | Nein |
|---|---|
| Kontrastverhältnis Dynamisch | 50000000: 1 |
| Materialeigenschaften | Laminiert |
| USB-Hub | Ja |
| Videoanschluss Seite A | HDMI |
| Videoanschluss Seite B | Mini-HDMI (HDMI-C) |
| Curved | Nein |
| Höhe | 39mm |
| VESA-Bohrung vorhanden | Nein |
| Schriftfarbe | Schwarz |
| Breite | 77mm |
| Pixelabstand | 0.275mm |
| Farbe | Schwarz |
| EPREL-Nummer | 1957175 |
| VESA Norm | 100x100 mm |
| Detailfarbe | Schwarz |
| 3.5 mm Kopfhöreranschlüsse | 1 |
| Kontrastverhältnis Nativ | 1000: 1 |