EIZO Monitor FlexScan EV2720S Swiss Edition
Picture 1 of 8 

Picture 2 of 8 

Picture 3 of 8 

Picture 4 of 8 

Picture 5 of 8 

Picture 6 of 8 

Picture 7 of 8 

Picture 8 of 8 

Video connections: HDMI, DisplayPort, USB Type-C; 27" display with a resolution of 2560 x 1440 (WQHD); Ergonomics: Tilt, Swivel, Height Adjustable, Pivot Function; Speaker: Yes; USB Hub: Yes; Webcam: No; Ergonomic, space-saving design; optimally anti-glare and flexibly positionable; 5 Gbps USB hub with one USB-C upstream and four USB-A downstream ports
Basic specifications
| Article number | 875777 |
|---|---|
| EAN | 4995047069546 |
| Alternative item number | 1890221 |
| Brand | EIZO |
Dimensions
| Height | 36.43cm |
|---|---|
| Width | 61.16cm |
Additional specifications
| Touchscreen | Nein |
|---|---|
| Breite | 61.7mm |
| Steckerbeschichtung | Gold |
| Farbe | Weiss |
| USB-Hub | Ja |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 21.3" |
| Detailfarbe | Schwarz |
| HDMI Standard | Keine Angabe |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |