EIZO Monitor EV2485 Swiss Edition Black
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

24.1" display with a resolution of 1920 x 1200 (WUXGA); "Auto EcoView" sensor, flicker-free, blue light reduction, anti-glare, frameless design; Integrated stereo speakers (2x 1W); Connections: 1x DisplayPort 1.3, 1x HDMI 1.4, USB hub (4x USB-A 3.0), 1x USB-C (data, video signal, power up to 70 W); Colorful IPS display with wide viewing angle and 5 ms response time; Ergonomics: pivot, height adjustment, swivel and tilt, carrying handle, VESA mountings
Basic specifications
| Article number | 875097 |
|---|---|
| EAN | 4995047062561 |
| Alternative item number | 1260893 |
| Brand | EIZO |
Dimensions
| Height | 34.4cm |
|---|---|
| Width | 53.1cm |
| Weight | 7600g |
Additional specifications
| Breite | 539.2mm |
|---|---|
| Energieeffizienzklasse | E |
| HDMI Standard | Keine Angabe |