Dell Monitor U3425WE
Picture 1 of 10 

Picture 2 of 10 

Picture 3 of 10 

Picture 4 of 10 

Picture 5 of 10 

Picture 6 of 10 

Picture 7 of 10 

Picture 8 of 10 

Picture 9 of 10 

Picture 10 of 10 

Anti-glare 34.14" display with curved design and a resolution of 3440 x 1440 pixels (UWQHD); IPS panel: high color accuracy (1.07 billion colors, 100% Rec. 709, 98% DCI-P3, 100% sRGB, factory calibrated (ΔE < 2)), 5-8 ms response time, 300 cd/m² brightness; Connections: 1x HDMI 2.1, 1x DisplayPort 1.4, 1x USB Type-C, 1x Thunderbolt 4 (data, video signal, power up to 90 W), 1x RJ45 (LAN); Integrated speakers (2x 5 W), integrated KVM switch, daisy-chain and USB 3.1 hub (7x downstream (including 2x Type-C and 1x Thunderbolt 4), 1x upstream (Type-C) and 1x upstream Thunderbolt 4); Eye-friendly thanks to flicker-free image reproduction and blue light reduction, picture-in-picture/picture-by-picture mode; Ergonomics: adjustable tilt angle, height adjustable, swivel, VESA mount interface
Basic specifications
| Article number | 874519 |
|---|---|
| EAN | 5397184821503 |
| Alternative item number | 1692410 |
| Brand | Dell |
Dimensions
| Height | 35.915cm |
|---|---|
| Width | 81.346cm |
Additional specifications
| Energieeffizienzklasse | F |
|---|---|
| Video-Anschlüsse | HDMI, DisplayPort, USB Typ-C |
| Anwendungsbereich | Business |
| Auflösung | 3440 x 1440 (UWQHD) |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 34.14" |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 21:9 |
| Bildschirmoberfläche | Entspiegelt |
| Bildwiederholfrequenz | 120Hz |
| Curved | Ja |
| EPREL-Nummer | 1777749 |
| Ergonomie | Neigbar, Schwenkbar, Höhenverstellbar |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Farbraum | sRGB, DCI-P3 |
| Gaming-Funktionen | Nicht vorhanden |
| Farbe | Schwarz |
| Lautsprecher vorhanden | Ja |
| Paneltyp | IPS |
| Touchscreen | Nein |
| USB-Hub | Ja |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Webcam | Nein |
| Breite | 813.46mm |
| Tiefe | 105.08mm |
| Gewicht | 7.78, 10.37kg |
| Hintergrundbeleuchtung | LED |
| Höhe | 359.15mm |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 31.5W |
| Leistungsaufnahme Standby | 0.5W |
| Schnittstellen | Kensington-Schloss, RJ-45 (LAN) |
| VESA Norm | 100x100 mm |
| 3.5 mm Kopfhöreranschlüsse | 1 |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| USB 3.1 Anschlüsse | 7 |
| Bildschirmhelligkeit | 300cd/m² |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| Höhe inkl. Standfuss | 542.83mm |
| Kontrastverhältnis Nativ | 2000: 1 |
| Pixelabstand | 0.2325mm |
| Reaktionszeit Nativ | 8ms |
| Tiefe inkl. Standfuss | 240.43mm |
| USB Type-C Anschlüsse | 2 |
| Daisy Chain | Ja |
| HDMI Schnittstellen | 1x HDMI |
| Herstellertechnologien Monitore | Dell Flicker-Free & ComfortView |
| KVM-Switch | Ja |
| Reaktionszeit Fast Mode | 5ms |
| Radius Curved | 1900R |