DYMO Label Maker Rhino 4200
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Shrink tubes directly printable; Pre-programmed library; QWERTZ keyboard; 6.9, 12.19 mm labels; Large display with backlighting
Basic specifications
| Article number | 845116 |
|---|---|
| EAN | 3501170955970 |
| Alternative item number | 198305 |
| Brand | DYMO |
Dimensions
| Height | 17.8cm |
|---|---|
| Width | 11.7cm |
| Weight | 770g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz, Gelb |
|---|---|
| Touchscreen | Nein |
| Breite | 117mm |
| Tiefe | 57mm |
| Gewicht | 0.77kg |
| Höhe | 178mm |
| Schnittstellen | Keine |
| Stromversorgung | Batteriebetrieb |
| Display vorhanden | Ja |
| Drucktechnik | Thermotransferdruck |
| Kapazität Wattstunden | 0Wh |
| Druckmedien | Band, Schrumpfschlauch |
| Gehäuse Bauart | Handgerät |
| Medien Abschneidevorrichtung | Ja |