DYMO Label Maker LabelManager 280
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Special quick access keys for rapid text editing; Battery operation for maximum mobility; Integrated cutting device: Yes; For labels in widths of 6, 9, or 12 mm (cassette type D1); Software for Windows and Mac integrated into the device – no installation necessary
Basic specifications
| Article number | 846199 |
|---|---|
| EAN | 3501170968994 |
| Alternative item number | 309569 |
| Brand | DYMO |
Dimensions
| Height | 4.66cm |
|---|---|
| Width | 10.7cm |
| Weight | 400g |
Additional specifications
| Breite | 6.5cm |
|---|---|
| Audioanschluss Seite A | Cinch |
| Aktiv Lautsprecher | Ja |
| Anschluss Seite A | EV Buddy Pro Smart Sicherheitsstecker |
| Inklusive Netzteil | Ja |
| Bildschirmtechnologie | LED-LCD |
| Länge | 1.5m |
| Tiefe | 167mm |