Canon Photo Printer SELPHY QX20 White
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Photo/sticker printer in pocket size: only 10.2 14.5 x 3.2 cm; Thermal sublimation printing for vibrant, colorful, and long-lasting photo prints; Wireless Wi-Fi connection to smartphones and tablets with SELPHY Photo Layout App 2.0 (iOS and Android); Independent battery operation (rechargeable via USB); Prints in two different formats: XS-20L (72 x 85 mm) and XC-20L / XC-60L (54 x 85 mm)
Basic specifications
| Article number | 844741 |
|---|---|
| EAN | 4549292238457 |
| Alternative item number | 1812497 |
| Brand | Canon |
Dimensions
| Height | 3.29cm |
|---|---|
| Width | 10.22cm |
| Weight | 455g |
Additional specifications
| Lampenlebensdauer Eco | 30000h |
|---|---|
| Breite | 186mm |
| Farbe | Schwarz |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:10 |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Min. Projektionsverhältnis | 1.38: 1 |
| Hintergrundbeleuchtung | LED |