Canon Photo Printer Selphy CP1500 White
Picture 1 of 9 

Picture 2 of 9 

Picture 3 of 9 

Picture 4 of 9 

Picture 5 of 9 

Picture 6 of 9 

Picture 7 of 9 

Picture 8 of 9 

Picture 9 of 9 

Mains operation and independent battery operation (battery sold separately); Print jobs via WLAN, USB, PictBridge, SD memory cards, and mobile app (Canon PRINT/SELPHY); Fixed 8.9 cm LCD with simple user guidance; Prints postcard format in 41 seconds
Basic specifications
| Article number | 845170 |
|---|---|
| EAN | 4549292194760 |
| Alternative item number | 1489409 |
| Brand | Canon |
Dimensions
| Height | 5.76cm |
|---|---|
| Width | 18.22cm |
| Weight | 850g |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 3.5" |
|---|---|
| Detailfarbe | Weiss |
| Farbe | Weiss |
| Touchscreen | Nein |
| Breite | 182.2mm |
| Tiefe | 133mm |
| Bluetooth | Nein |
| Verbindungsmöglichkeiten | WLAN (Wi-Fi), USB Typ-C |
| Gewicht | 850g |
| Höhe | 57.6mm |
| Stromversorgung | Netzbetrieb |
| Direktdruck | Wireless Direct Printing, über USB, über Speicherkarten, PictBridge |
| Displayeigenschaften | LCD |
| Druckauflösung | 300 x 300 dpi |
| Druck erste Seite | 0s |
| Druckertyp | Farbig |
| Duplexdruck | Nein |
| Medienformat | 22 x 17.3 mm, 148 x 100 mm Postkartenformat, 54 x 86 mm, 54 x 54 mm |
| Funktionen | |
| Drucktechnik | Thermosublimationsdruck |
| Farbtiefe | 24-bit |