Canon Photo Printer Selphy CP1500 Pink
Picture 1 of 11 

Picture 2 of 11 

Picture 3 of 11 

Picture 4 of 11 

Picture 5 of 11 

Picture 6 of 11 

Picture 7 of 11 

Picture 8 of 11 

Picture 9 of 11 

Picture 10 of 11 

Picture 11 of 11 

Mains operation and independent battery operation (battery sold separately); Print jobs via WLAN, USB, PictBridge, SD memory cards, and mobile app (Canon PRINT/SELPHY); Fixed 8.9 cm LCD with easy user guidance; Prints postcard format in 41 seconds
Basic specifications
| Article number | 845582 |
|---|---|
| EAN | 4549292194838 |
| Alternative item number | 1489408 |
| Brand | Canon |
Dimensions
| Height | 5.76cm |
|---|---|
| Width | 18.22cm |
| Weight | 850g |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 3.5" |
|---|---|
| Detailfarbe | Rosa |
| Farbe | Rosa |
| Touchscreen | Nein |
| Breite | 182.2mm |
| Tiefe | 133mm |
| Bluetooth | Nein |
| Verbindungsmöglichkeiten | USB Typ-C, WLAN (Wi-Fi) |
| Gewicht | 850g |
| Höhe | 57.6mm |
| Stromversorgung | Netzbetrieb |
| Direktdruck | PictBridge, über Speicherkarten, über USB, Wireless Direct Printing |
| Displayeigenschaften | LCD |
| Druckauflösung | 300 x 300 dpi |
| Druck erste Seite | 0s |
| Druckertyp | Farbig |
| Duplexdruck | Nein |
| Medienformat | 148 x 100 mm Postkartenformat, 22 x 17.3 mm, 54 x 54 mm, 54 x 86 mm |
| Funktionen | |
| Drucktechnik | Thermosublimationsdruck |
| Farbtiefe | 24-bit |