Brother Labeling Device PT-H110
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

QWERTZ keyboard, LC display; Thermal transfer; Includes 1x TZe tape (12 mm) black on white; Handheld device for 3.5 to 12 mm wide TZe tapes; Required batteries: 6x AAA LR03 alkaline/HR03 Ni-MH (not included); Phrase memory for max. 1,200 characters, flag printing for cable labeling, mirror printing and numbering function
Basic specifications
| Article number | 846027 |
|---|---|
| EAN | 4977766765275 |
| Alternative item number | 1410334 |
| Brand | Brother |
Dimensions
| Height | 5.8cm |
|---|---|
| Width | 11.1cm |
| Weight | 400g |
Additional specifications
| Touchscreen | Nein |
|---|---|
| Medien Abschneidevorrichtung | Ja |
| Gehäuse Bauart | Handgerät |
| Kapazität Wattstunden | 0Wh |
| Display vorhanden | Ja |
| Gewicht | 0.4kg |
| Höhe | 58mm |
| Breite | 111mm |
| Schnittstellen | Keine |
| Drucktechnik | Thermotransferdruck |
| Stromversorgung | Batteriebetrieb |
| Druckmedien | Band |
| Tiefe | 204mm |