Brother Labeling Device PT-E920BT
Picture 1 of 10 

Picture 2 of 10 

Picture 3 of 10 

Picture 4 of 10 

Picture 5 of 10 

Picture 6 of 10 

Picture 7 of 10 

Picture 8 of 10 

Picture 9 of 10 

Picture 10 of 10 

Housing type=Handheld device;Media cutting device: Yes;Printing technology: Thermal transfer printing;Print media: Tape;Power supply: Battery operation;Fast, seamless pairing with a smartphone or PC
Basic specifications
| Article number | 848736 |
|---|---|
| EAN | 4977766847841 |
| Alternative item number | 1987857 |
| Brand | Brother |
Dimensions
| Height | 13.8cm |
|---|---|
| Width | 13.8cm |
| Weight | 1170g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz, Orange |
|---|---|
| Touchscreen | Nein |
| Breite | 138mm |
| Tiefe | 94mm |
| Gewicht | 1.17kg |
| Höhe | 138mm |
| Schnittstellen | Bluetooth |
| Stromversorgung | Akkubetrieb |
| Display vorhanden | Nein |
| Druckgeschwindigkeit (schwarz-weiss) | 20mm/s |
| Drucktechnik | Thermotransferdruck |
| Kapazität Wattstunden | 0Wh |
| Druckmedien | Band |
| Gehäuse Bauart | Handgerät |
| Medien Abschneidevorrichtung | Ja |
| Maximale Druckgrösse | 36mm |