Brother Labeling Device PT-E310VP
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

Printing options for cables and more; Bandwidths from 3.5 to 18 mm; 476 pre-stored symbols; Backlit display; Industrial-grade cutting device with cut pause to reduce waste
Basic specifications
| Article number | 846250 |
|---|---|
| EAN | 4977766834063 |
| Alternative item number | 1722537 |
| Brand | Brother |
Dimensions
| Height | 7.03cm |
|---|---|
| Width | 13.5cm |
| Weight | 785g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz, Gelb |
|---|---|
| Touchscreen | Nein |
| Breite | 135mm |
| Tiefe | 235.5mm |
| Gewicht | 0.785kg |
| Höhe | 70.3mm |
| Schnittstellen | USB |
| Stromversorgung | Akkubetrieb |
| Display vorhanden | Ja |
| Drucktechnik | Thermotransferdruck |
| Kapazität Wattstunden | 0Wh |
| Druckmedien | Band |
| Gehäuse Bauart | Handgerät |
| Medien Abschneidevorrichtung | Ja |