Brother Labeling Device P-touch PT-700
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Easy commissioning thanks to Plug&Play; Automatic tape cutting; Connection via USB; 180 dpi print resolution, 30 mm/s print speed; Suitable for TZe-/HSe-tapes, 3.5 to 24 mm
Basic specifications
| Article number | 846138 |
|---|---|
| EAN | 4977766731171 |
| Alternative item number | 279742 |
| Brand | Brother |
Dimensions
| Height | 14.3cm |
|---|---|
| Width | 7.8cm |
Additional specifications
| Energieeffizienzklasse | D |
|---|---|
| Tuchbreite | 183cm |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 65" |
| Plattenspieler Antriebsart | Riemenantrieb |
| Tonabnehmer | Dabei |
| Batterietyp | LR6 / AA / Mignon |
| Höhe | 115mm |
| Ausgansspannung bis | 2025 |
| HDMI Anschlüsse | 2 |
| Breite | 270mm |
| Altersfreigabe ab | Geburt |
| Ausstattung | Zeit |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Detailfarbe | Gold |
| Schwarzer Vorlauf | 3.5cm |
| PVR-Funktion | Ja |
| Bildwiederholfrequenz | 60Hz |
| Radio Tuner | DAB+, FM |
| Auflösung | 3840 x 2160 (Ultra HD 4K) |
| Typ | Tischradio |
| Farbe | Weiss |
| Schnittstellen | WLAN, 3.5-mm-Kopfhöreranschluss, RJ-45 (LAN), CI+ Steckplatz, HDMI, USB, Bluetooth |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 84W |
| Stromversorgung | Akkubetrieb |
| Modelljahr | 2025 |
| Ausgangsspannung von | 36V |
| Tiefe | 22mm |