Brother Label Printer TD-4520DN
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

Integrated cutting device: Optional; Prints labels up to 118 mm wide at a speed of up to 152 mm/s (print width: 108.1 mm); Connection via USB, LAN, or RS-232 DB9; Easy setup thanks to automatic media configuration; Print resolution of 300 dpi
Basic specifications
| Article number | 849141 |
|---|---|
| EAN | 4977766798266 |
| Alternative item number | 968130 |
| Brand | Brother |
Dimensions
| Height | 24.4cm |
|---|---|
| Width | 10.8cm |
| Weight | 2080g |
Additional specifications
| Anwendung Beamer | Heimkino |
|---|---|
| 3.5 mm Klinke Eingänge | 1× |
| Cardreader Bauart | Extern |
| Tuner-Signal | DVB-T2 (terrestrisch), DVB-C (Kabel), DVB-S2 (Satellit) |
| Funktionen | Snooze-Funktion, Weckfunktion, Alarm |
| Gewicht | 104g |
| Breite | 100mm |
| Farbe | Weiss |
| Format | 4:3 |
| Schnittstellen | Bluetooth |
| D/A Wandler integriert | Ja |
| VESA Norm | 400x300 mm |
| Detailfarbe | Weiss |
| Audioeingänge | Cinch |