Brother Label Printer TD-4420TN
Picture 1 of 8 

Picture 2 of 8 

Picture 3 of 8 

Picture 4 of 8 

Picture 5 of 8 

Picture 6 of 8 

Picture 7 of 8 

Picture 8 of 8 

Support for common printer languages such as ZPL/ZPL2, EPL, and DPL for maximum software compatibility; High print resolution of 203 dpi for clear text and barcodes; Thermal transfer printing for durable, resilient print products; Print speed of up to 152 mm per second; Computer/network connection via USB, LAN, or serial interface (RS-232)
Basic specifications
| Article number | 847302 |
|---|---|
| EAN | 4977766798556 |
| Alternative item number | 992652 |
| Brand | Brother |
Dimensions
| Height | 17.75cm |
|---|---|
| Width | 20.4cm |
| Weight | 2500g |
Additional specifications
| Tuchbreite | 300cm |
|---|---|
| Widerstandsfähigkeit | IP67 |
| Batterietyp | LR6 / AA / Mignon |
| Zubehörtyp Kopfhörer | Schutzhülle |
| Betriebsart | Batteriebetrieb |
| Anzahl Prozessorkerne | 6 |
| Breite | 321mm |
| Bildhöhe | 187cm |
| EPREL-Nummer | 2236339 |
| Bildschirmdiagonale | 215cm |
| Access Point Features | Access Point, Hotspot, Router Modus |
| Fernbedienung | Nein |
| Detailfarbe | Schwarz |
| WPS | Ja |
| Bildschirmtechnologie | LED-LCD |
| Gain-Faktor | 1.5 |
| Schwarzer Vorlauf | 0cm |
| Anzahl Threads | 12 |
| 3.5 mm Klinke Eingänge | 1× |
| Displaytyp | Kein Display |
| Integrierte Steckdose | Ja |
| Kabeltyp | Anschlusskabel |
| Länge | 1.5m |
| Integrierte Grafik | Ja |
| Akkutyp | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| SIM-Kartengrösse | Nano-SIM (4FF) |
| Farbe | Schwarz |
| Weitere Informationen | Tuch ca. 530 g/qm |
| WLAN Verschlüsselung | WPA2-PSK (WPA2-Personal) |
| Leinwandtyp | Faltrahmenleinwand |
| Stromversorgung | Akkubetrieb |
| Schwarzer Rand | seitlich 5 cm |
| Tiefe | 81mm |