Brother Label Printer PT-P750W
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Automatic cutting device; Power supply via power adapter (included), AA batteries or rechargeable battery (sold separately); Plug and Play; USB, WLAN, and NFC interface; Includes P-Touch Editor software; Printing speed of 30 mm per second
Basic specifications
| Article number | 847902 |
|---|---|
| EAN | 4977766739856 |
| Alternative item number | 300611 |
| Brand | Brother |
Dimensions
| Height | 14.3cm |
|---|---|
| Width | 7.8cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Breite | 78mm |
| Tiefe | 152mm |
| Höhe | 143mm |
| Schnittstellen | USB |
| Stromversorgung | Akkubetrieb, Batteriebetrieb, Netzbetrieb |
| Display vorhanden | Nein |
| Drucktechnik | Thermotransferdruck |
| Kapazität Wattstunden | 0Wh |
| Druckmedien | Band |
| Gehäuse Bauart | Desktop |
| Medien Abschneidevorrichtung | Ja |