Brother Label Maker PT-D210
Picture 1 of 1 

Printing speed of 20 mm/s; 27 templates, integrated label cutter; Graphic display for editing labels; Suitable for TZe tapes from 3.5 to 12 mm; Includes tape cassette
Basic specifications
| Article number | 845428 |
|---|---|
| EAN | 4977766757263 |
| Alternative item number | 411970 |
| Brand | Brother |
Dimensions
| Height | 6.8cm |
|---|---|
| Width | 15.7cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Touchscreen | Nein |
| Breite | 157mm |
| Tiefe | 149mm |
| Höhe | 68mm |
| Schnittstellen | Keine |
| Stromversorgung | Batteriebetrieb |
| Display vorhanden | Ja |
| Drucktechnik | Thermotransferdruck |
| Kapazität Wattstunden | 0Wh |
| Druckmedien | Band |
| Gehäuse Bauart | Handgerät |
| Medien Abschneidevorrichtung | Ja |
| Maximale Druckgrösse | 12 |