Trust Mouse Yvi+ Silent USB 2.4 GHz
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Completely wireless with up to 12 months battery life*; Silent keys so you can work quietly; Eco-friendly design; made from 82% recycled materials; Speed selection button (800/1600 dpi) for a finely tuned working method; Rubber sides for comfort and grip; On/Off switch to extend battery life
Basic specifications
| Article number | 889507 |
|---|---|
| EAN | 8713439255126 |
| Alternative item number | 2100210 |
| Brand | Trust |
Dimensions
| Height | 9.5cm |
|---|---|
| Width | 5.7cm |
| Weight | 84g |
Additional specifications
| Netzteil Nennleistung | 130W |
|---|---|
| Eingebaute Lautsprecher | Ja |
| Erforderliche Mindestladeleistung (min) | 65W |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 15.6" |
| Anzahl Zellen | 4 |
| Maximal verbaubarer Arbeitsspeicher | 32GB |
| Netzteil vorhanden | Ja |
| Zubehörtyp Kopfhörer | Ohrpolster |
| Höhe | 17mm |
| Breite | 311.8mm |
| Arbeitsspeicher Bauform | SO-DIMM |
| Anzahl Prozessorkerne | 12 |
| Tastaturlayout | QWERTZ (CH) |
| Prozessortyp | Intel Core Ultra 7 255HX |
| Eingebautes Mikrofon | Ja |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Arbeitsspeicher-Typ | LPDDR5X |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Card Reader | SDXC (SD 3.0) |
| Fingerabdruckscanner | Ja |
| Touchscreen | Nein |
| Erforderliche Maximalladeleistung (max) | 65W |
| Auflösung | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Ziffernblock | Nein |
| USB-C Ladeanschluss | Ja |
| Webcam | Ja |
| Kapazität Wattstunden | 72.4Wh |
| Bildschirmoberfläche | Entspiegelt |
| Betriebssystem | Windows 11 Pro |
| Prozessorfamilie | Intel Core Ultra 7 (Series 2) |
| Gewicht | 1.66kg |
| Farbe | Schwarz |
| Paneltyp | IPS |
| Anwendungsbereich | Business |
| LAN | Nein |
| NPU (Neural Processing Unit) | Ja |
| Grafikkarte Modell | Nvidia GeForce RTX 5050 |
| Tiefe | 222mm |