Trust Mouse Niven
Picture 1 of 13 

Picture 2 of 13 

Picture 3 of 13 

Picture 4 of 13 

Picture 5 of 13 

Picture 6 of 13 

Picture 7 of 13 

Picture 8 of 13 

Picture 9 of 13 

Picture 10 of 13 

Picture 11 of 13 

Picture 12 of 13 

Picture 13 of 13 

Ergonomic design for right-handers with 7 buttons; Dual connection via RF Wireless and Bluetooth; High-resolution sensor with up to 3200 dpi; Long battery life of up to 4 months; Particularly quiet clicking for focused work; Includes compact USB Type-C micro receiver
Basic specifications
| Article number | 887175 |
|---|---|
| EAN | 8713439260229 |
| Alternative item number | 2054889 |
| Brand | Trust |
Dimensions
| Height | 4.4cm |
|---|---|
| Width | 7.3cm |
| Weight | 88g |
Additional specifications
| Bedienungsseite | Rechtshänder |
|---|---|
| USB-C Ladeanschluss | Ja |
| Material | Acrylnitril-Butadien-Styrol (ABS) |
| Netzteil vorhanden | Nein |
| Gewicht | 88g |
| Höhe | 44mm |
| Breite | 73mm |
| Farbe | Weiss |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-C |
| Maus-Typ | Business |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Maus Features | Seitliche Zusatztasten, Silent-Tasten, Scrollrad, Umschaltbare DPI-Auflösung, Ein-/Ausschalter |
| Detailfarbe | Weiss |
| Tiefe | 110mm |