Trust Ergonomic Mouse Verro Wireless
Picture 1 of 9 

Picture 2 of 9 

Picture 3 of 9 

Picture 4 of 9 

Picture 5 of 9 

Picture 6 of 9 

Picture 7 of 9 

Picture 8 of 9 

Picture 9 of 9 

Comfortable thumb rest and rubber coating for a firm grip; 2.4 GHz wireless connection to USB receiver (up to 10 m range); 6 programmable buttons + scroll wheel; Vertical design brings the wrist into a natural position; DPI button for switching mouse sensitivity (600, 1200, and 1600 dpi); Storable USB receiver, on/off switch
Basic specifications
| Article number | 875322 |
|---|---|
| EAN | 8713439235074 |
| Alternative item number | 1268537 |
| Brand | Trust |
Dimensions
| Height | 13.7cm |
|---|---|
| Width | 7.4cm |
| Weight | 115g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Breite | 74mm |
| Tiefe | 68mm |
| Anzahl Batterien | 1 |
| Batterietyp | LR6 / AA / Mignon |
| Gewicht | 115g |
| Höhe | 137mm |
| Bedienungsseite | Rechtshänder |
| Frequenzband | 2.4GHz |
| Maus Features | Scrollrad, Umschaltbare DPI-Auflösung |
| Maus-Typ | Business |
| Reichweite | 10m |
| Schnittstelle | USB-A |
| Sensortyp | Optisch |
| Verbindungsart | Kabellos |