Steel Series Gaming Mouse Pad QcK Performance L – Balance Black
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Width: 490 mm, Height: 3.5 mm, Depth: 420 mm; Wrist rest: No; LOW-STITCHED EDGES – High-quality precision stitching enhances durability and provides smooth, fray-free edges; L SIZE – Perfect size to cover your mouse movement: 490 x 420 mm
Basic specifications
| Article number | 873432 |
|---|---|
| EAN | 5707119057059 |
| Alternative item number | 1910214 |
| Brand | Steel Series |
Dimensions
| Height | 0.35cm |
|---|---|
| Width | 49cm |
Additional specifications
| Breite | 490mm |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Handgelenkauflage | Nein |
| Form | Eckig |
| Material | Neopren, Polyester |
| Grösse | L |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Tiefe | 420mm |
| Höhe | 3.5mm |