Razer Gaming Mouse Mat Gigantus V2 - Medium Black
Picture 1 of 16 

Picture 2 of 16 

Picture 3 of 16 

Picture 4 of 16 

Picture 5 of 16 

Picture 6 of 16 

Picture 7 of 16 

Picture 8 of 16 

Picture 9 of 16 

Picture 10 of 16 

Picture 11 of 16 

Picture 12 of 16 

Picture 13 of 16 

Picture 14 of 16 

Picture 15 of 16 

Picture 16 of 16 

Thick, high-density foam; Anti-slip base; Textured microfiber surface for pixel-precise tracking, Thick, high-density foam with non-slip underside, Supports the wrist during gameplay, Optimized for smooth movements and precise aiming, Available in four sizes, including 3XL for full desk coverage, Ensures consistent mouse movements even on uneven surfaces
Basic specifications
| Article number | 888464 |
|---|---|
| EAN | 8886419318538 |
| Alternative item number | 2083068 |
| Brand | Razer |
Dimensions
| Height | 0.3cm |
|---|---|
| Width | 36cm |
Additional specifications
| Breite | 360mm |
|---|---|
| Motive | Logo |
| Farbe | Schwarz, Grün |
| Handgelenkauflage | Ja |
| Form | Eckig |
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Material | Schaumstoff, Gummi |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Tiefe | 275mm |
| Höhe | 3mm |