Rapoo Mouse MT760M Black
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Comfortable, right-handed optimized, curved shape; Transmission with a range of up to 10 meters and 360° coverage; Wireless multi-mode connection: 2.4 GHz, Bluetooth 4.0, Bluetooth 5.0; 10 mouse buttons including side scroll wheel and DPI switch (Adjustable 4000 dpi HD laser sensor); Toggle button (keyboard), On/Off switch; Rechargeable lithium battery (800 mAh)
Basic specifications
| Article number | 873438 |
|---|---|
| EAN | 6940056125309 |
| Alternative item number | 1677699 |
| Brand | Rapoo |
Dimensions
| Height | 4.3cm |
|---|---|
| Width | 7.5cm |
| Weight | 89g |
Additional specifications
| Bedienungsseite | Rechtshänder |
|---|---|
| Erforderliche Maximalladeleistung (max) | 2.5W |
| Erforderliche Mindestladeleistung (min) | 1.5W |
| USB-C Ladeanschluss | Ja |
| Netzteil vorhanden | Nein |
| Gewicht | 89g |
| Höhe | 43mm |
| Reichweite | 10m |
| Breite | 75mm |
| Farbe | Schwarz |
| Schnittstelle | Bluetooth |
| USB Power Delivery (USB PD) | Nein |
| Maus-Typ | Ergonomisch |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Maus Features | Unifying-Empfänger, Seitliches Scrollrad, Programmierbare Tasten, Daumentaste, Scrollrad, Ein-/Ausschalter |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Frequenzband | 2.4GHz |
| Tiefe | 115mm |