Logitech Trackball Ergo M575 for Business Graphite
Picture 1 of 28 

Picture 2 of 28 

Picture 3 of 28 

Picture 4 of 28 

Picture 5 of 28 

Picture 6 of 28 

Picture 7 of 28 

Picture 8 of 28 

Picture 9 of 28 

Picture 10 of 28 

Picture 11 of 28 

Picture 12 of 28 

Picture 13 of 28 

Picture 14 of 28 

Picture 15 of 28 

Picture 16 of 28 

Picture 17 of 28 

Picture 18 of 28 

Picture 19 of 28 

Picture 20 of 28 

Picture 21 of 28 

Picture 22 of 28 

Picture 23 of 28 

Picture 24 of 28 

Picture 25 of 28 

Picture 26 of 28 

Picture 27 of 28 

Picture 28 of 28 

Precise trackball control for effortless work; Up to 18 months battery life with USB receiver and up to 20 months with Bluetooth; Ergonomic design optimized for right-handers; Particularly compact size – ideal for small workspaces; Wireless connection via Logi Bolt receiver or Bluetooth (up to 10 meters range); 5 buttons: left/right click, scroll wheel with middle click, forward/backward navigation
Basic specifications
| Article number | 876902 |
|---|---|
| EAN | 5099206096547 |
| Alternative item number | 1358863 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 4.8cm |
|---|---|
| Width | 10cm |
| Weight | 145g |
Additional specifications
| Anzahl Batterien | 1, 2 |
|---|---|
| Bedienungsseite | Rechtshänder |
| Batterietyp | LR6 / AA / Mignon |
| Gewicht | 145g |
| Höhe | 48mm |
| Reichweite | 10m |
| Breite | 100mm |
| Farbe | Schwarz |
| Sensortyp | Optisch |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| Maus-Typ | Ergonomisch |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Maus Features | Seitliche Zusatztasten, Scrollrad, Trackball, Logi Bolt-Empfänger |
| Detailfarbe | Schwarz, Graphit |
| Frequenzband | 2.4GHz |
| Tiefe | 134mm |