Logitech Mouse MX Master 3S Graphite
Picture 1 of 20 

Picture 2 of 20 

Picture 3 of 20 

Picture 4 of 20 

Picture 5 of 20 

Picture 6 of 20 

Picture 7 of 20 

Picture 8 of 20 

Picture 9 of 20 

Picture 10 of 20 

Picture 11 of 20 

Picture 12 of 20 

Picture 13 of 20 

Picture 14 of 20 

Picture 15 of 20 

Picture 16 of 20 

Picture 17 of 20 

Picture 18 of 20 

Picture 19 of 20 

Picture 20 of 20 

Mouse Type: Standard, Mouse Features: Thumb Button, Easy Switch, Logi Bolt Receiver, Scroll Wheel, Side Scroll Wheel, Operating Side: Right-Handed, Detail Color: Graphite, Connection Type: Wireless, Interface: Bluetooth, USB-A
Basic specifications
| Article number | 873447 |
|---|---|
| EAN | 5099206103726 |
| Alternative item number | 1384973 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 5.1cm |
|---|---|
| Width | 8.43cm |
| Weight | 141g |
| Cable length | 100cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Graphit |
|---|---|
| Farbe | Grau |
| Breite | 84.3mm |
| Material | Recycling-Kunststoff |
| Tiefe | 124.9mm |
| Batterietyp | Lithium-Polymer (LiPo) |
| Kabellänge | 1m |
| Gewicht | 141g |
| Höhe | 51mm |
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Bedienungsseite | Rechtshänder |
| Frequenzband | 2.4GHz |
| Maus Features | Seitliches Scrollrad, Daumentaste, Scrollrad, Easy Switch, Logi Bolt-Empfänger |
| Maus-Typ | Standard |
| Reichweite | 10m |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| Sensortyp | Optisch |
| Verbindungsart | Kabellos |
| USB Power Delivery (USB PD) | Nein |
| Netzteil vorhanden | Nein |
| Erforderliche Maximalladeleistung (max) | 2.5W |
| Erforderliche Mindestladeleistung (min) | 2.5W |
| USB-C Ladeanschluss | Ja |