Logitech Mouse M90
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Simple plug-and-play connection via USB port; Comfortable design for left and right-handed users; Precise optical tracking with 1000 dpi; Buttons: Left/Right click, middle button with scroll wheel
Basic specifications
| Article number | 873479 |
|---|---|
| EAN | 5099206021860 |
| Alternative item number | 1542471 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Weight | 90g |
|---|---|
| Cable length | 180cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz, Grau |
|---|---|
| Farbe | Schwarz, Grau |
| Material | Kunststoff |
| Kabellänge | 1.8m |
| Gewicht | 90g |
| Bedienungsseite | Universal |
| Maus Features | Scrollrad |
| Maus-Typ | Standard |
| Schnittstelle | USB-A |
| Sensortyp | Optisch |
| Verbindungsart | Verkabelt |