Logitech Mouse M705 Marathon wireless
Picture 1 of 20 

Picture 2 of 20 

Picture 3 of 20 

Picture 4 of 20 

Picture 5 of 20 

Picture 6 of 20 

Picture 7 of 20 

Picture 8 of 20 

Picture 9 of 20 

Picture 10 of 20 

Picture 11 of 20 

Picture 12 of 20 

Picture 13 of 20 

Picture 14 of 20 

Picture 15 of 20 

Picture 16 of 20 

Picture 17 of 20 

Picture 18 of 20 

Picture 19 of 20 

Picture 20 of 20 

Operates with two AA batteries with up to 36 months of runtime; 4 buttons (left and right click, forward, back) and 4-way scroll wheel with disengagement; Wireless connection to Unifying receiver (USB) up to 10 m; Ergonomic, right-hand optimized shape
Basic specifications
| Article number | 874696 |
|---|---|
| EAN | 5099206023901 |
| Alternative item number | 484256 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 4.2cm |
|---|---|
| Width | 7.1cm |
| Weight | 135g |
Additional specifications
| Gaming-Funktionen | FreeSync |
|---|---|
| Farbraum | NTSC |
| Erforderliche Mindestladeleistung (min) | 2W |
| Videoanschluss Seite B | Mini-DisplayPort |
| Webcam | Nein |
| Radius Curved | 1500R |
| VESA-Bohrung vorhanden | Nein |
| Höhe | 26mm |
| Tiefe inkl. Standfuss | 261mm |
| Sensortyp | Optisch |
| Farbe | Schwarz |
| Tastaturlayout | QWERTZ (CH) |
| Schnittstellen | Kensington-Schloss |
| HDMI Schnittstellen | 2x HDMI |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Maus Features | Griffige Seitenflächen, Scrollrad, Seitliche Zusatztasten, Logi Bolt-Empfänger, Ein-/Ausschalter |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Bildschirmhelligkeit | 400cd/m² |
| Tiefe | 230mm |