Logitech Mouse M220 Silent, wireless
Picture 1 of 19 

Picture 2 of 19 

Picture 3 of 19 

Picture 4 of 19 

Picture 5 of 19 

Picture 6 of 19 

Picture 7 of 19 

Picture 8 of 19 

Picture 9 of 19 

Picture 10 of 19 

Picture 11 of 19 

Picture 12 of 19 

Picture 13 of 19 

Picture 14 of 19 

Picture 15 of 19 

Picture 16 of 19 

Picture 17 of 19 

Picture 18 of 19 

Picture 19 of 19 

Layout: two buttons (Left/Right) and scroll wheel with middle-click function; Extremely quiet: 90% reduced click noise, quiet gliding feet, smooth scroll wheel; Up to 18 months battery life with one AA battery; Wireless connection to nano USB receiver: up to 10 m range; Symmetrical design: suitable for both right and left-handed users
Basic specifications
| Article number | 876612 |
|---|---|
| EAN | 5099206066199 |
| Alternative item number | 480068 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 3.9cm |
|---|---|
| Width | 6cm |
| Weight | 75.2g |
Additional specifications
| Anzahl Batterien | 1 |
|---|---|
| Bedienungsseite | Universal |
| USB-C Ladeanschluss | Nein |
| Material | Kunststoff |
| Batterietyp | LR6 / AA / Mignon |
| Netzteil vorhanden | Nein |
| Gewicht | 75.2g |
| Höhe | 39mm |
| Reichweite | 10m |
| Breite | 60mm |
| Farbe | Schwarz |
| Sensortyp | Optisch |
| Schnittstelle | USB-A |
| Weitere Informationen | 18 Monate Batterielebensdauer |
| Maus-Typ | Standard |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Maus Features | Silent-Tasten, Scrollrad, Ein-/Ausschalter |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Frequenzband | 2.4GHz |
| Tiefe | 99mm |