Logitech Mouse M110 Silent
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

Symmetrical shape: suitable for left- and right-handed users; Up to 90% lower click noise with the same click feel; Standard mouse buttons (left/right click) and scroll wheel; Wired connection via USB; Optical sensor for precise movement detection on most surfaces
Basic specifications
| Article number | 873930 |
|---|---|
| EAN | 5099206106055 |
| Alternative item number | 1449553 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 0cm |
|---|---|
| Width | 6.17cm |
| Weight | 85g |
| Cable length | 180cm |
Additional specifications
| Kabellänge | 1.8m |
|---|---|
| Bedienungsseite | Universal |
| Material | Kunststoff |
| Gewicht | 85 |
| Höhe | 38.4, 112.96 |
| Breite | 61.7mm |
| Farbe | Grau |
| Sensortyp | Optisch |
| Schnittstelle | USB-A |
| Maus-Typ | Standard |
| Verbindungsart | Verkabelt |
| Maus Features | Scrollrad, Silent-Tasten |
| Detailfarbe | Grau |
| Tiefe | 38.4, 112.96mm |