Logitech Mouse M100 Optical
Picture 1 of 13 

Picture 2 of 13 

Picture 3 of 13 

Picture 4 of 13 

Picture 5 of 13 

Picture 6 of 13 

Picture 7 of 13 

Picture 8 of 13 

Picture 9 of 13 

Picture 10 of 13 

Picture 11 of 13 

Picture 12 of 13 

Picture 13 of 13 

1000 dpi sampling rate; Suitable for left and right-handed users; Plug&Play: Simply plug the cable into the USB port and the M100 is ready to use; Special features: Scroll wheel; 3 buttons and scroll wheel
Basic specifications
| Article number | 874224 |
|---|---|
| EAN | 5099206104242 |
| Alternative item number | 1449549 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 3.8cm |
|---|---|
| Width | 6.2cm |
| Weight | 90g |
| Cable length | 180cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Breite | 62mm |
| Material | Kunststoff |
| Tiefe | 113mm |
| Anzahl Batterien | 0 |
| Kabellänge | 1.8m |
| Gewicht | 90g |
| Höhe | 38mm |
| Bedienungsseite | Universal |
| Maus Features | Scrollrad |
| Maus-Typ | Standard |
| Schnittstelle | USB-A |
| Sensortyp | Optisch |
| Verbindungsart | Verkabelt |