Logitech Keyboard Signature K650 US Layout
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

Swiss keyboard layout with numeric keypad: QWERTY (US); Up to 36 months battery life, spill-resistant design; Integrated soft-touch wrist rest; Wireless connection via Bluetooth or Logi Bolt USB receiver (up to 10 meters range); Time-saving key combinations: microphone mute and unmute, screenshot, web navigation; Deeply cushioned keys and familiar typing feel
Basic specifications
| Article number | 875078 |
|---|---|
| EAN | 5099206105607 |
| Alternative item number | 1849499 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 2.43cm |
|---|---|
| Width | 45.731cm |
| Weight | 707.5g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Graphit |
|---|---|
| Farbe | Grau |
| Breite | 457.31mm |
| Tiefe | 193.5mm |
| Anzahl Batterien | 2 |
| Batterietyp | LR6 / AA / Mignon |
| Tastaturlayout | QWERTY (US) |
| Gewicht | 707.5g |
| Höhe | 24.3mm |
| Reichweite | 10m |
| Schnittstelle | Bluetooth |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Keyboard Tasten | Klassisch (Knöpfe) |
| Tastatur Features | Handgelenkauflage, Hotkeys, Medientasten |
| Tastatur Typ | Standard |
| Ziffernblock | Ja |