Logitech Keyboard-Mouse Set MX Keys S Combo for Mac QWERTZ (DE)
Picture 1 of 21 

Picture 2 of 21 

Picture 3 of 21 

Picture 4 of 21 

Picture 5 of 21 

Picture 6 of 21 

Picture 7 of 21 

Picture 8 of 21 

Picture 9 of 21 

Picture 10 of 21 

Picture 11 of 21 

Picture 12 of 21 

Picture 13 of 21 

Picture 14 of 21 

Picture 15 of 21 

Picture 16 of 21 

Picture 17 of 21 

Picture 18 of 21 

Picture 19 of 21 

Picture 20 of 21 

Picture 21 of 21 

Ultra-fast and particularly quiet scrolling with MagSpeed wheel, programmable thumb scroll wheel; Intelligent backlighting adapts to the environment and turns on as soon as hands approach; Comfortable business mouse, optimized for right-handers with a curved shape; Logi Options+ app for creating time-saving Smart Actions shortcuts; Multi-device: Pairing with up to 3 devices via Bluetooth Low Energy or via Logi Bolt USB receiver (sold separately); Solid QWERTZ (DE) keyboard with flat design and optimal angle for a comfortable wrist position when typing and circular concave-shaped keys for a pleasant and precise typing experience.
Basic specifications
| Article number | 876918 |
|---|---|
| EAN | 5099206122208 |
| Alternative item number | 1921885 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 2.05cm |
|---|---|
| Width | 43.02cm |
| Weight | 810g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz, Graphit |
|---|---|
| Farbe | Schwarz, Grau |
| Breite | 430.2mm |
| Material | Recycling-Kunststoff |
| Tiefe | 131.63mm |
| Batterietyp | Lithium-Polymer (LiPo) |
| Tastaturlayout | QWERTZ (DE) |
| Gewicht | 810g |
| Höhe | 20.5mm |
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Maus Features | Seitliches Scrollrad, Daumentaste, Scrollrad |
| Reichweite | 10m |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Keyboard Tasten | Klassisch (Knöpfe) |
| Tastatur Features | Medientasten, Hotkeys, Beleuchtung, Ziffernblock, Easy Switch |
| Tastatur Typ | Business |
| Ziffernblock | Ja |