Logitech Keyboard-Mouse Set MX Keys Combo for Business 2nd Gen
Picture 1 of 19 

Picture 2 of 19 

Picture 3 of 19 

Picture 4 of 19 

Picture 5 of 19 

Picture 6 of 19 

Picture 7 of 19 

Picture 8 of 19 

Picture 9 of 19 

Picture 10 of 19 

Picture 11 of 19 

Picture 12 of 19 

Picture 13 of 19 

Picture 14 of 19 

Picture 15 of 19 

Picture 16 of 19 

Picture 17 of 19 

Picture 18 of 19 

Picture 19 of 19 

Ultra-fast and particularly quiet scrolling with MagSpeed wheel, programmable thumb scroll wheel; "Logitech Flow" technology: seamless transfer of files between multiple computers; Backlighting adjusts to lighting conditions and turns on as soon as the keyboard is touched; Keyboard in Swiss layout (QWERTZ) with circular concave-shaped keys for a comfortable and precise typing experience; Comfortable business mouse, optimized for right-handers with a curved shape; Wireless connection via Bluetooth or Logi Bolt USB receiver (up to 10 meters range)
Basic specifications
| Article number | 876739 |
|---|---|
| EAN | 5099206104433 |
| Alternative item number | 1445556 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Weight | 0g |
|---|
Additional specifications
| Batterietyp Tastatur | Lithium-Polymer (LiPo) |
|---|---|
| Batterietyp Maus | Lithium-Polymer (LiPo) |
| Erforderliche Maximalladeleistung (max) | 2.5W |
| Erforderliche Mindestladeleistung (min) | 2.5W |
| USB-C Ladeanschluss | Ja |
| Ziffernblock | Ja |
| Material | Kunststoff |
| Netzteil vorhanden | Nein |
| Gewicht | 141, 810g |
| Höhe | 20.5, 124.9mm |
| Reichweite | 10m |
| Breite | 84.3, 430.2mm |
| Farbe | Grau |
| Tastaturlayout | QWERTZ (CH) |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| USB Power Delivery (USB PD) | Nein |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Maus Features | Daumentaste, Logi Bolt-Empfänger, Scrollrad, Seitliches Scrollrad |
| Tastatur Features | Beleuchtung, Easy Switch, Handgelenkauflage, Hotkeys, Logi Bolt-Empfänger, Medientasten, Ziffernblock |
| Detailfarbe | Graphit |
| Tastatur Typ | Business |
| Tiefe | 131.63, 51mm |
| Keyboard Tasten | Klassisch (Knöpfe) |