Logitech Keyboard-Mouse Set MK650 Combo for Business
Picture 1 of 10 

Picture 2 of 10 

Picture 3 of 10 

Picture 4 of 10 

Picture 5 of 10 

Picture 6 of 10 

Picture 7 of 10 

Picture 8 of 10 

Picture 9 of 10 

Picture 10 of 10 

Keys with plunger switches for a familiar typing experience; Two wireless connection options: Logi Bolt USB receiver and Bluetooth Low Energy technology; Standard-size keyboard with integrated soft palm rest keys and stable, adjustable keyboard feet; Comfortable mouse suitable for both left- and right-handed users; Keyboard: battery-operated (2x AAA) with up to 36 months of battery life, mouse battery-operated (1x AA) with up to 12 months of battery life; The Smartwheel mouse technology enables line-by-line precision or super-fast scrolling.
Basic specifications
| Article number | 875840 |
|---|---|
| EAN | 5099206105317 |
| Alternative item number | 1449557 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Weight | 700.23g |
|---|
Additional specifications
| Batterietyp Tastatur | LR6 / AA / Mignon |
|---|---|
| Batterietyp Maus | LR6 / AA / Mignon |
| Ziffernblock | Ja |
| Material | Kunststoff |
| Anzahl Batterien Tastatur | 2 |
| Gewicht | 700.23g |
| Reichweite | 10m |
| Farbe | Weiss |
| Tastaturlayout | QWERTZ (CH) |
| Anzahl Batterien Maus | 1 |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Maus Features | Scrollrad |
| Tastatur Features | Handgelenkauflage, Hotkeys, Medientasten |
| Detailfarbe | Weiss |
| Tastatur Typ | Business |
| Keyboard Tasten | Klassisch (Knöpfe) |