Logitech Keyboard-Mouse Set MK540 Advanced FR-Layout
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

2.4 GHz wireless connection to "Unifying" USB receiver; Splash-proof keyboard in FR keyboard layout (AZERTY); Symmetrical mouse with scroll wheel, suitable for left and right-handed users; Large palm rest, adjustable tilt angle
Basic specifications
| Article number | 877015 |
|---|---|
| EAN | 5099206077386 |
| Alternative item number | 1045295 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Weight | 805g |
|---|
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Material | Kunststoff |
| Anzahl Batterien | 9 |
| Batterietyp | LR6 / AA / Mignon |
| Tastaturlayout | AZERTY (FR) |
| Gewicht | 805g |
| Maus Features | Unifying-Empfänger, Scrollrad, Ein-/Ausschalter |
| Reichweite | 10m |
| Schnittstelle | USB-A |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Keyboard Tasten | Klassisch (Knöpfe) |
| Tastatur Features | Unifying-Empfänger, Batteriestandsanzeige, Einstellbarer Neigungswinkel, Spritzwassergeschützt, Ziffernblock, Ein-/Ausschalter |
| Tastatur Typ | Standard |
| Ziffernblock | Ja |
| Anzahl Batterien Maus | 1 |
| Anzahl Batterien Tastatur | 2 |
| Batterietyp Maus | LR6 / AA / Mignon |
| Batterietyp Tastatur | LR6 / AA / Mignon |