Logitech Keyboard-Mouse Set MK270 CH Layout
Picture 1 of 22 

Picture 2 of 22 

Picture 3 of 22 

Picture 4 of 22 

Picture 5 of 22 

Picture 6 of 22 

Picture 7 of 22 

Picture 8 of 22 

Picture 9 of 22 

Picture 10 of 22 

Picture 11 of 22 

Picture 12 of 22 

Picture 13 of 22 

Picture 14 of 22 

Picture 15 of 22 

Picture 16 of 22 

Picture 17 of 22 

Picture 18 of 22 

Picture 19 of 22 

Picture 20 of 22 

Picture 21 of 22 

Picture 22 of 22 

Wireless connection via USB receiver with up to 10 meters range; Splash-proof keyboard with durable keys in CH keyboard layout (QWERTZ); Comfortable and compact mouse with symmetrical shape - suitable for left and right-handed users; Optical sensor for smooth and fluid navigation; Keyboard: battery-operated (2x AAA) with up to 36 months runtime, mouse battery-operated (1x AA) with up to 12 months runtime; Foldable feet for setting at the correct height
Basic specifications
| Article number | 876689 |
|---|---|
| EAN | 5099206039407 |
| Alternative item number | 245374 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Weight | 498g |
|---|
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Material | Kunststoff |
| Anzahl Batterien | 4 |
| Batterietyp | LR03 / AAA / Micro |
| Tastaturlayout | QWERTZ (CH) |
| Gewicht | 498g |
| Maus Features | Scrollrad |
| Reichweite | 10m |
| Schnittstelle | USB-A |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Weitere Informationen | Batterielebensdauer 36 Monaten für die Tastatur bzw. 12 Monaten für die Maus |
| Keyboard Tasten | Klassisch (Knöpfe) |
| Tastatur Features | Medientasten, Ziffernblock, Hotkeys |
| Tastatur Typ | Standard |
| Ziffernblock | Ja |
| Anzahl Batterien Maus | 1 |
| Anzahl Batterien Tastatur | 2 |
| Batterietyp Maus | LR6 / AA / Mignon |
| Batterietyp Tastatur | LR03 / AAA / Micro |