Logitech Keyboard K860 for Business
Picture 1 of 27 

Picture 2 of 27 

Picture 3 of 27 

Picture 4 of 27 

Picture 5 of 27 

Picture 6 of 27 

Picture 7 of 27 

Picture 8 of 27 

Picture 9 of 27 

Picture 10 of 27 

Picture 11 of 27 

Picture 12 of 27 

Picture 13 of 27 

Picture 14 of 27 

Picture 15 of 27 

Picture 16 of 27 

Picture 17 of 27 

Picture 18 of 27 

Picture 19 of 27 

Picture 20 of 27 

Picture 21 of 27 

Picture 22 of 27 

Picture 23 of 27 

Picture 24 of 27 

Picture 25 of 27 

Picture 26 of 27 

Picture 27 of 27 

Padded wrist rest with adjustable angle; Swiss keyboard layout: QWERTZ (CH); Keys with short travel for smooth and precise typing; Ergonomically split key field for a comfortable and natural posture; Wireless connection via Bluetooth or Logi Bolt USB receiver (up to 10 meters range); Customizable media keys via optional Logitech Options software
Basic specifications
| Article number | 873577 |
|---|---|
| EAN | 5099206097087 |
| Alternative item number | 1358859 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 4.8cm |
|---|---|
| Width | 45.6cm |
| Weight | 1160g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz, Graphit |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Breite | 456mm |
| Material | Kunststoff |
| Tiefe | 233mm |
| Anzahl Batterien | 2, 4 |
| Batterietyp | LR03 / AAA / Micro |
| Tastaturlayout | QWERTZ (CH) |
| Gewicht | 1160g |
| Höhe | 48mm |
| Reichweite | 10m |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Keyboard Tasten | Klassisch (Knöpfe) |
| Tastatur Features | Einstellbarer Neigungswinkel, Handgelenkauflage, Logi Bolt-Empfänger, Medientasten, Ziffernblock |
| Tastatur Typ | Business, Ergonomisch |
| Ziffernblock | Ja |