Logitech Keyboard K120 Business UK Layout
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Easy installation via Plug & Play; Comfortable and quiet typing experience; Stable, adjustable keyboard stands; Curved space bar for natural posture; Slim profile, splash-proof design
Basic specifications
| Article number | 873419 |
|---|---|
| EAN | 5099206021433 |
| Alternative item number | 291015 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 2.35cm |
|---|---|
| Width | 45cm |
| Weight | 550g |
Additional specifications
| Steckerbeschichtung | Gold |
|---|---|
| Energieeffizienzklasse | E |
| Farbraum | sRGB |
| Auflösung | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Videoanschluss Seite B | DVI-D |
| HDMI Standard | Keine Angabe |
| Sensortyp | Optisch |
| EPREL-Nummer | 2244060 |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| Ergonomie | Neigbar, Schwenkbar, Höhenverstellbar, Pivot-Funktion |
| Verbindungsart | Verkabelt |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Zubehörtyp | Tintenpatrone |
| Tiefe | 132mm |