Logitech Gaming Mouse Pad G740 Black
Picture 1 of 1 

Large and comfortable surface (460 x 400 mm); Uniform tracking surface ensures peak performance for gaming mice; Low surface friction; Rubber base for stability during intense play; Optimal thickness with a material thickness of 5 mm
Basic specifications
| Article number | 875032 |
|---|---|
| EAN | 5099206104372 |
| Alternative item number | 1817490 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 0.5cm |
|---|---|
| Width | 46cm |
Additional specifications
| Kabellänge | 10m |
|---|---|
| Steckerbeschichtung | Gold |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| Display Port Standard | Keine Angabe |
| TinteTonerFinderDevices | Brother~~~P-Touch H 500, Brother~~~P-Touch 1750, Brother~~~P-Touch 1800, Brother~~~P-Touch H 500 LI, Brother~~~P-Touch 1005 F, Brother~~~P-Touch 1000 TCM, Brother~~~P-Touch 200, Brother~~~P-Touch 220, Brother~~~P-Touch 1250, Brother~~~P-Touch 1200, Brother~~~P-Touch H 300, Brother~~~P-Touch 310, Brother~~~P-Touch 300, Brother~~~P-Touch 350, Brother~~~P-Touch 1000, Brother~~~P-Touch 1090, Brother~~~P-Touch 1080, Brother~~~P-Touch 1200 P, Brother~~~P-Touch 1250 Jordan, Brother~~~P-Touch 900, Brother~~~P-Touch 1800 E, Brother~~~P-Touch 1850 VP, Brother~~~P-Touch 1850 CC, Brother~~~P-Touch 1260 VP, Brother~~~P-Touch 900 F, Brother~~~P-Touch 1005 FB, Brother~~~P-Touch GL 200, Brother~~~P-Touch 400 VP, Brother~~~P-Touch 1250 VPS, Brother~~~P-Touch 1005 BTS, Brother~~~P-Touch 200 Handy, Brother~~~P-Touch 1950 VP, Brother~~~P-Touch D 400, Brother~~~P-Touch 1250 J, Brother~~~P-Touch 1250 S, Brother~~~P-Touch 1830 VP, Brother~~~P-Touch-1000, Brother~~~P-Touch 210 E, Brother~~~P-Touch 1000 G, Brother~~~P-Touch 1000 F, Brother~~~P-Touch 1850 E, Brother~~~P-Touch 1230 PC, Brother~~~P-Touch 1850 |
| HDMI Standard | 2.0 |
| Höhe | 355.6mm |
| Pixelabstand | 0.233mm |
| EPREL-Nummer | 2301332 |
| Tastaturlayout | QWERTZ (DE) |
| Schnittstelle | USB-A, Bluetooth |
| Ergonomie | Höhenverstellbar, Neigbar, Schwenkbar |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Detailfarbe | Orange |
| Reaktionszeit Nativ | 5ms |
| Hintergrundbeleuchtung | LED |
| Gaming-Funktionen | Adaptive Sync |
| Kabeltyp | Anschlusskabel |
| Gewicht | 730g |
| USB Type-C Anschlüsse | 1 |
| Tiefe inkl. Standfuss | 251.5mm |
| Farbe | Weiss |
| Sensortyp | Optisch |
| Video-Anschlüsse | DisplayPort, HDMI |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 150W |
| Weitere Informationen | Refresh-Rate über DisplayPort beträgt 360 Hz. Refresh-Rate über HDMI beträgt 255 Hz. |
| Anwendungsbereich | Business |
| Max. Auflösung | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| 3.5 mm Kopfhöreranschlüsse | 1 |
| Bildschirmhelligkeit | 400cd/m² |