Logitech Ergonomic Mouse Lift Off-white
Picture 1 of 24 

Picture 2 of 24 

Picture 3 of 24 

Picture 4 of 24 

Picture 5 of 24 

Picture 6 of 24 

Picture 7 of 24 

Picture 8 of 24 

Picture 9 of 24 

Picture 10 of 24 

Picture 11 of 24 

Picture 12 of 24 

Picture 13 of 24 

Picture 14 of 24 

Picture 15 of 24 

Picture 16 of 24 

Picture 17 of 24 

Picture 18 of 24 

Picture 19 of 24 

Picture 20 of 24 

Picture 21 of 24 

Picture 22 of 24 

Picture 23 of 24 

Picture 24 of 24 

"Logitech Flow" technology: seamless file transfer between multiple computers; 2 main buttons, scroll wheel (including middle-click function), 2 thumb buttons, dpi quick-select button (400 to 4000 dpi); Wireless connection via Bluetooth or Logi Bolt receiver (up to 10 meters range); Unique shape with ergonomic, vertical hand positioning - ideal for small to medium-sized hands; "Easy Switch" technology: pairing with multiple devices; Battery operated (1x AA battery), up to 24 months battery life.
Basic specifications
| Article number | 873665 |
|---|---|
| EAN | 5099206099845 |
| Alternative item number | 1369431 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 7.1cm |
|---|---|
| Width | 7cm |
| Weight | 125g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Weiss |
|---|---|
| Farbe | Weiss |
| Breite | 70mm |
| Material | Recycling-Kunststoff |
| Tiefe | 108mm |
| Anzahl Batterien | 1 |
| Batterietyp | LR6 / AA / Mignon |
| Gewicht | 125g |
| Höhe | 71mm |
| Bedienungsseite | Rechtshänder |
| Maus Features | Daumentaste, Scrollrad, Umschaltbare DPI-Auflösung, Ein-/Ausschalter, Easy Switch, Logi Bolt-Empfänger |
| Maus-Typ | Ergonomisch |
| Reichweite | 10m |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| Sensortyp | Optisch |
| Verbindungsart | Kabellos |