Logitech Ergonomic Mouse Lift for Business Graphite
Picture 1 of 25 

Picture 2 of 25 

Picture 3 of 25 

Picture 4 of 25 

Picture 5 of 25 

Picture 6 of 25 

Picture 7 of 25 

Picture 8 of 25 

Picture 9 of 25 

Picture 10 of 25 

Picture 11 of 25 

Picture 12 of 25 

Picture 13 of 25 

Picture 14 of 25 

Picture 15 of 25 

Picture 16 of 25 

Picture 17 of 25 

Picture 18 of 25 

Picture 19 of 25 

Picture 20 of 25 

Picture 21 of 25 

Picture 22 of 25 

Picture 23 of 25 

Picture 24 of 25 

Picture 25 of 25 

"Easy Switch" technology: Pairing with multiple devices; Battery operated (1x AA battery), up to 24 months runtime; Unique shape with ergonomic, vertical hand positioning – Ideal for small to medium-sized hands; "Logitech Flow" technology: Seamless file transfer between multiple computers; Wireless connection via Bluetooth or Logi Bolt receiver (up to 10 meters range); 2 main buttons, scroll wheel (including middle click function), 2 thumb buttons, dpi quick select button (400 to 4000 dpi)
Basic specifications
| Article number | 876990 |
|---|---|
| EAN | 5099206099838 |
| Alternative item number | 1369433 |
| Brand | Logitech |
Dimensions
| Height | 7.1cm |
|---|---|
| Width | 7cm |
| Weight | 125g |
Additional specifications
| Anzahl Batterien | 1 |
|---|---|
| Bedienungsseite | Rechtshänder |
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Material | Recycling-Kunststoff |
| Batterietyp | LR6 / AA / Mignon |
| Gewicht | 125g |
| Höhe | 71mm |
| Reichweite | 10m |
| Breite | 70mm |
| Farbe | Grau |
| Sensortyp | Optisch |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| Maus-Typ | Ergonomisch |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Maus Features | Daumentaste, Scrollrad, Umschaltbare DPI-Auflösung, Ein-/Ausschalter, Easy Switch, Logi Bolt-Empfänger |
| Detailfarbe | Graphit |
| Tiefe | 108mm |