Lenovo Mouse Essential USB
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Optical sensor with 1600 dpi for precise movement detection on most surfaces; Symmetrical design - suitable for left and right-handed users; Wired connection and power supply via USB; 3 buttons (left, right, scroll wheel)
Basic specifications
| Article number | 873556 |
|---|---|
| EAN | 192330828895 |
| Alternative item number | 810618 |
| Brand | Lenovo |
Dimensions
| Height | 3.4cm |
|---|---|
| Width | 6.2cm |
| Weight | 70g |
| Cable length | 180cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz, Anthrazit |
|---|---|
| Farbe | Schwarz, Grau |
| Breite | 62mm |
| Material | Kunststoff |
| Tiefe | 111mm |
| Kabellänge | 1.8m |
| Gewicht | 70g |
| Höhe | 34mm |
| Bedienungsseite | Universal |
| Maus Features | Scrollrad |
| Maus-Typ | Standard |
| Schnittstelle | USB-A |
| Sensortyp | Optisch |
| Verbindungsart | Verkabelt |