HP Mouse 920 Ergo
Picture 1 of 8 

Picture 2 of 8 

Picture 3 of 8 

Picture 4 of 8 

Picture 5 of 8 

Picture 6 of 8 

Picture 7 of 8 

Picture 8 of 8 

Wireless connection via Bluetooth or USB receiver; Standard mouse buttons (left/right), 5 programmable buttons, scroll wheel; Precise laser sensor with up to 4000 DPI; Battery operated: up to 4 months runtime; Ergonomic design: suitable for right-handers
Basic specifications
| Article number | 876478 |
|---|---|
| EAN | 196548939633 |
| Alternative item number | 1701967 |
| Brand | HP Inc. |
Dimensions
| Height | 7.7cm |
|---|---|
| Width | 17cm |
| Weight | 167g |
Additional specifications
| Bedienungsseite | Rechtshänder |
|---|---|
| Erforderliche Maximalladeleistung (max) | 15W |
| Erforderliche Mindestladeleistung (min) | 5W |
| USB-C Ladeanschluss | Ja |
| Batterietyp | Lithium-Ionen |
| Netzteil vorhanden | Nein |
| Gewicht | 167g |
| Höhe | 77mm |
| Reichweite | 10m |
| Breite | 170mm |
| Farbe | Schwarz |
| Sensortyp | Optisch |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| USB Power Delivery (USB PD) | Nein |
| Maus-Typ | Ergonomisch |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Maus Features | Programmierbare Tasten, Scrollrad |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Frequenzband | 2.4GHz |
| Tiefe | 100mm |