Delock Keyboard 12672 USB Water Drop DE-Layout
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

"Water-Drop" key shape for comfortable and gentle keystrokes; Full-size numeric keypad, dual-function F-keys for multimedia functions; Wired connection via USB (cable length: 1.5 m); Height-adjustable, foldable feet to elevate the keyboard; DE keyboard layout (QWERTZ); Elegant, slim design
Basic specifications
| Article number | 875228 |
|---|---|
| EAN | 4043619126729 |
| Alternative item number | 967026 |
| Brand | Delock |
Dimensions
| Height | 1.8cm |
|---|---|
| Width | 45cm |
| Weight | 516g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Breite | 450mm |
| Tiefe | 152mm |
| Tastaturlayout | QWERTZ (DE) |
| Gewicht | 516g |
| Höhe | 18mm |
| Reichweite | 1.5m |
| Schnittstelle | USB-A |
| Verbindungsart | Verkabelt |
| Keyboard Tasten | Chiclet (Notebook) |
| Tastatur Features | Einstellbarer Neigungswinkel, Hotkeys, Medientasten, Ziffernblock |
| Tastatur Typ | Business |
| Ziffernblock | Ja |