Dell Keyboard KB700 DE layout
Picture 1 of 7 

Picture 2 of 7 

Picture 3 of 7 

Picture 4 of 7 

Picture 5 of 7 

Picture 6 of 7 

Picture 7 of 7 

German keyboard layout: QWERTZ (DE); Wireless connection via USB receiver or Bluetooth (up to 10 m range); Keys: Windows keys, shortcuts, and numeric keypad; Operated by AAA batteries (alkaline); Features: Hotkeys, numeric keypad
Basic specifications
| Article number | 873480 |
|---|---|
| EAN | 5397184718285 |
| Alternative item number | 1688170 |
| Brand | Dell |
Dimensions
| Height | 2.534cm |
|---|---|
| Width | 43.33cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Grau |
|---|---|
| Farbe | Grau |
| Breite | 433.3mm |
| Tiefe | 121.5mm |
| Anzahl Batterien | 2 |
| Batterietyp | LR03 / AAA / Micro |
| Tastaturlayout | QWERTZ (DE) |
| Höhe | 25.34mm |
| Reichweite | 10m |
| Schnittstelle | Bluetooth, USB-A |
| Verbindungsart | Kabellos |
| Keyboard Tasten | Chiclet (Notebook) |
| Tastatur Features | Hotkeys, Ziffernblock |
| Tastatur Typ | Business |
| Ziffernblock | Ja |